Strona: Poszukiwani kandydaci na doktorantów / Szkoła Doktorska Politechniki Rzeszowskiej

Poszukiwani kandydaci na doktorantów

2021-10-06

Pan dr hab. inż. Paweł Chmielarz, prof. Uczelni poszukuje kandydatów do realizacji prac doktorskich od roku akademickiego 2022/2023 w dyscyplinie naukowej Inżynieria Chemiczna.

Realizacja doktoratu wiąże się z koniecznością przyjęcia do Szkoły Doktorskiej Nauk Inżynieryjno-Technicznych na Politechnice Rzeszowskiej w roku akademickim 2022/2023. Przyjęcie odbywa się na zasadach konkursu.

Przykładowa tematyka doktoratów:

- Synteza funkcjonalnych materiałów polimerowych technikami fotoinicjowanej polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu (ATRP).

- Wykorzystanie substancji chemicznych naturalnie występujących w przyrodzie w syntezach technikami RDRP.

W ramach szkoły Doktorskiej doktoranci otrzymują stypendium około 2105 zł netto miesięcznie,  natomiast po ocenie śródokresowej (po drugim roku) -  ok. 3242 zł netto miesięcznie.

Ponadto w ramach tematu pracy doktorant będzie zaangażowany w projekt badawczy realizowany w konkursie SONATA BIS 10 z wynagrodzeniem 2000,00 zł netto miesięcznie przez okres 3 lat.

Zarówno w ramach doktoratu, jak i zaangażowania w projekcie SONATA BIS 10 planowany jest:

1. Minimum jeden staż naukowo-badawczy w zagranicznym ośrodku naukowym, np.:

- Wydział Chemiczny Carnegie Mellon University, USA

- Wydział Chemiczny University of Milano, Włochy

- Wydział Chemiczny University of Konstanz, Niemcy

- Wydział Nauk Chemicznych University of Padova, Włochy

- Wydział Inżynierii Aarhus University, Dania

- Wydział Nauk Chemicznych i Farmaceutycznych University of Trieste, Włochy

- Wydział Chemii i Technologii Chemicznej University of Castilla-La Mancha, Hiszpania

- Wydział Inżynierii Środowiska Technical University of Crete, Grecja

2. Udział w konferencjach krajowych oraz międzynarodowych, m.in.

- Milan Polymer Days MIPOL (Mediolan, Włochy)

W ramach doktoratu w miarę postępu prac badawczych przewidywane są również aplikacje o inne projekty badawcze oraz stypendia, dlatego prace badawcze wskazane jest rozpocząć jak najszybciej.

Szczegóły udzielane są e-mailowo: p_chmiel@prz.edu.pl

Oraz na poniższych stronach: